Jesteśmy firmą z wieloletnią historią i zasadami. Poznaj i zobacz jakie wartości biznesowe cenimy sobie w codziennym życiu!

O nas

Poznaj naszą historię

Firma Ultranet powstała w 2000 roku. Skorzystaliśmy z szansy, jaką stwarzał budowany w oparciu o projekt UltraCADu – Wrocławski Park Biznesu. Wspólnie z właścicielami firmy Kointech, zaproponowaliśmy inwestorowi usługi dostępu do Internetu dla najemców jego biur oraz wykonaliśmy kilkadziesiąt kilometrów sieci strukturalnej w budynkach biurowych o łącznej powierzchni 14 500 m2. W kolejnych latach rozwijaliśmy też dynamicznie działy budowlane, które dzisiaj stanowią największą część naszej organizacji i odpowiadają za 80% obrotów firmy.

Od tamtego czasu jesteśmy operatorem telekomunikacyjnym rozwijającym usługi B2B w oparciu o światłowodową Sieć Kampusową na terenie Wrocławia. Dysponujemy symetrycznymi łączami do Orange, T-Mobile, EPIX, Equinix i innych dużych dostawców Internetu o sumarycznej przepustowości ponad 10 Gb/s.

W kolejnych latach rozszerzyliśmy działalność o wykonawstwo instalacji elektrycznych, a od 2006 r. o kolejne działy branży budowlanej. Tak etapowo przejmowaliśmy odpowiedzialność za cały proces inwestycyjny i zostaliśmy generalnym wykonawcą w formule „projektuj i buduj”. Następne lata rozwoju Ultranetu pozwoliły na zdobycie solidnego doświadczenia przy projektowaniu oraz realizacji szeregu nowoczesnych, energooszczędnych budynków biurowych dla prywatnych inwestorów.

Od roku 2011 równolegle z obsługą inwestorów prowadzimy własną działalność inwestycyjną. W krótkim czasie, bo zaledwie w 12 miesięcy wybudowaliśmy i oddaliśmy do użytku sześciokondygnacyjny budynek biurowy o powierzchni ponad 2500 m2, przy ul. Strzegomskiej 138. W latach 2014 i 2015 został on rozbudowany do 5600 m2. Obecnie jest tutaj nasza siedziba oraz biura kilkunastu firm z różnych branż, w większości świadczących usługi na rynkach międzynarodowych.

W 2012 rozpoczęliśmy realizację naszej drugiej inwestycji – 5 kameralnych budynków biurowych usytuowanych pośród unikalnego starodrzewia przy ulicy Wagonowej 2 we Wrocławiu. Poza aranżacjami wykonanymi dla firm wynajmujących powierzchnię biurową, w jednym z budynków przygotowaliśmy elastyczną przestrzeń coworkingową. Podobnie, jak powierzchnie biurowe w budynku przy ulicy Strzegomskiej 138, również Fabryczna Office Park cieszy się ogromnym zainteresowaniem małych i średnich firm i jest w całości wynajęta.

Jedną z najbardziej prestiżowych i ważnych realizacji prowadzonych w ostatnich latach przez Ultranet była przebudowa zabytkowego budynku (przed wojną Banku Rzeszy) obok Narodowego Forum Muzyki przy Placu Wolności na luksusowy, 4 gwiazdkowy hotel z basenem, dla sieci AC by Marriott. Byliśmy tu odpowiedzialni za cały proces inwestycyjny we wszystkich branżach, w tym pełny projekt i realizację wnętrz. Obecnie AC by Marriott posiada opinię jednego z najlepszych hoteli we Wrocławiu, a projekt i wykonanie zostały uznane przez Marriott International za najlepszy hotel 2018 roku w Europie.

Firma Ultranet to przede wszystkim ludzie. Ta firma rozwijała się siłą, pasjami i talentami osób, które do niej dołączały. Naszym pracownikom staramy się tworzyć przyjazne, otwarte środowisko pracy, w którym mają przestrzeń do rozwoju. Obecnie po 20 latach działalności zatrudniamy ponad 100 gotowych do podejmowania wyzwań osób, dzięki którym w każdym roku realizujemy kilka nowatorskich projektów o łącznej powierzchni ponad 20 000 m2.

Model działania, który rozwijamy bazuje na kompleksowym wykonawstwie w formule “Projektuj i buduj” oraz na wykorzystaniu nowoczesnej prefabrykacji. Pozwala to na szybkie tempo prac przy zachowaniu powtarzalnej i wysokiej jakości realizacji.

Od kilkunastu lat wszystkie projekty wykonujemy w środowisku BIM, co ułatwia nam współpracę pomiędzy projektantami branżowymi oraz poprawia komunikację i przepływ informacji z inwestorami i innymi interesariuszami procesu inwestycyjnego.

Na życzenie klientów realizujemy inwestycje z wykorzystaniem systemu BREEAM, dzięki czemu dbamy nie tylko o komfort użytkowników, ale też o środowisko naturalne.
Stabilna pozycja naszej firmy jest zasługą naszych partnerów biznesowych i podwykonawców. To dzięki ich zaangażowaniu i doświadczeniu realizujemy terminowo nowe, wymagające projekty i możemy cieszyć się wysoką oceną rosnącej grupy inwestorów.

W imieniu Zarządu

Maciej Czerkawski

Nagrody i wyróżnienia

Gazele Biznesu Puls Biznesu
W 2017 roku znaleźliśmy się w gronie laureatów rankingu Gazele Biznesu najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw. Należymy również do elitarnego klubu Gazel Biznesu grona najdynamiczniej rozwijających się firm.
Diamenty miesięcznika Forbes 2015
W 2015 roku otrzymaliśmy wyróżnienie w rankingu miesięcznika Forbes DIAMENTY FORBESA 2015 w kategorii firm o poziomie przychodów od 5 do 50 milionów złotych w województwie Dolnośląskim.
W 2022 roku przystąpiliśmy do programu Rzetelna Firma i otrzymaliśmy certyfikat rzetelności płatniczej.

Zobacz co piszą o nas w sieci:

Poznaj zarząd firmy:

Jarosław Piwkowski
Prezes
Maciej Czerkawski
Wiceprezes
Łukasz Jaworski
Wiceprezes